Fanpage Klubu Sportowego Live

Wpływ uprawiania sportu na rozwój dziecka

Od dziecka słyszymy, że sport to zdrowie. Czy to prawda? Wiele wskazuje na to, że tak. Dziecko regularnie uprawiające sport, w różnej postaci, lepiej rozwija się emocjonalnie, mają lepszy kontakt z rówieśnikami, są bardziej ciekawe otaczającego świata, są pewniejsze siebie. Dzieci spędzające czas na świeżym powietrzu, w ruchu, na zajęciach fizycznych (judo, pływanie, jazda na nartach, taniec, gimnastyka itp.) mają więcej energii i chęci do podejmowania wyzwań, do nauki, do poznawania nowego. Lepiej też wypoczywają, ich sen jest pełniejszy, a więc ich mózg lepiej wypoczywa. Wiele wskazuje też na to, że osoby uprawiające regularnie sport (nie chodzi tu o zawodnicze uprawianie sportu) będą także sport uprawiać w dorosłym życiu. Co za tym idzie, będą zdrowsze, pewniejsze siebie, szczęśliwsze, bardziej zadowolone ze swojego życia i najprawdopodobniej przekażą te zdrowe nawyki także swoim dzieciom.
Dla wielu dzieci sport to walka z wadami postawy, a dla innych ich uniknięcie. Dzięki ruchowi czy to na wolnym powietrzu, czy na sali gimnastycznej, dzieci wytwarzają poczucie rywalizacji ale i współpracy w grupie. Są przez to bardziej zmotywowane, szczęśliwsze i pewniejsze w grupie rówieśników. W ten sposób łatwiej radzą sobie ze stresem, z wyzwaniami. Łatwiej radzą sobie z wyzwaniami, a także z porażkami, co owocuje w dorosłym życiu.
Dzieci, które uprawiają sport są bardziej pogodne, optymistyczne i otwarte na innych ludzi. Sport w życiu dziecka, to także ważny aspekt w sferze wykształcenia. Ruch powoduje lepszą koncentrację, lepsze przyswajanie informacji. Dzieci potrafią lepiej się skupić i rozwiązywać zadania. To także kształtowanie osobowości pod kątem wytrwałości, samodyscypliny i umiejętności rozwiązywania konfliktów.

Aktualności

Beskidzka Liga Przedszkolaka & World Snow Day 2020 – 18 stycznia 2020!

Zapraszamy na pierwszą edycję Beskidzkiej Ligi Przedszkolaka, która zostanie rozegrana podczas wielkiego święta śniegu World Snow Day 2020. Beskidzka Liga Przedszkolaka to zawody narciarskie dla najmłodszych rozgrywane w systemie pucharowym. W sezonie 2019/2020 rozegrane zostaną trzy edycje zawodów, z których zliczane będą punkty do klasyfikacji generalnej. Miejsce rozgrywania zawodów: Kompleks Narciarski Biały Krzyż w Szczyrku. […]

FERIE ZIMOWE 2019/2020 NA BIAŁYM KRZYŻU

FERIE ZIMOWE 2019/2020 na BIAŁYM KRZYŻU Warsztaty narciarskie dla dzieci ze Szkołą Narciarsko-Snowboardową LIVE Zapraszamy do spędzenia zimowych ferii na Białym Krzyżu w Szczyrku, podczas których oferujemy pięć dni intensywnych warsztatów narciarskich dla początkujących i dla tych, którzy już rozpoczęli przygodę z nartami, a chcieliby doskonalić swoje umiejętności pod okiem profesjonalnych instruktorów, którzy w przyjazny  […]

Spotkanie Instruktorów na Białym Krzyżu

Zapraszamy instruktorów narciarskich i snowboardowych  na spotkanie organizacyjne. termin: 3 listopada 2019r. miejsce: Gospoda na Przełęczy (Biały Krzyż, Szczyrk)   do zobaczenia 🙂  

Praca na Białym Krzyżu

Poszukujemy pracowników do recepcji Szkoły Narciarskiej na stoku Biały Krzyż w Szczyrku. Lubisz śnieg i pracę z ludźmi, to wymarzone zajęcie dla Ciebie 🙂 Wyślij swoje cv na adres: biurolive@vp.pl