Fanpage Klubu Sportowego Live

Wpływ uprawiania sportu na rozwój dziecka

Od dziecka słyszymy, że sport to zdrowie. Czy to prawda? Wiele wskazuje na to, że tak. Dziecko regularnie uprawiające sport, w różnej postaci, lepiej rozwija się emocjonalnie, mają lepszy kontakt z rówieśnikami, są bardziej ciekawe otaczającego świata, są pewniejsze siebie. Dzieci spędzające czas na świeżym powietrzu, w ruchu, na zajęciach fizycznych (judo, pływanie, jazda na nartach, taniec, gimnastyka itp.) mają więcej energii i chęci do podejmowania wyzwań, do nauki, do poznawania nowego. Lepiej też wypoczywają, ich sen jest pełniejszy, a więc ich mózg lepiej wypoczywa. Wiele wskazuje też na to, że osoby uprawiające regularnie sport (nie chodzi tu o zawodnicze uprawianie sportu) będą także sport uprawiać w dorosłym życiu. Co za tym idzie, będą zdrowsze, pewniejsze siebie, szczęśliwsze, bardziej zadowolone ze swojego życia i najprawdopodobniej przekażą te zdrowe nawyki także swoim dzieciom.
Dla wielu dzieci sport to walka z wadami postawy, a dla innych ich uniknięcie. Dzięki ruchowi czy to na wolnym powietrzu, czy na sali gimnastycznej, dzieci wytwarzają poczucie rywalizacji ale i współpracy w grupie. Są przez to bardziej zmotywowane, szczęśliwsze i pewniejsze w grupie rówieśników. W ten sposób łatwiej radzą sobie ze stresem, z wyzwaniami. Łatwiej radzą sobie z wyzwaniami, a także z porażkami, co owocuje w dorosłym życiu.
Dzieci, które uprawiają sport są bardziej pogodne, optymistyczne i otwarte na innych ludzi. Sport w życiu dziecka, to także ważny aspekt w sferze wykształcenia. Ruch powoduje lepszą koncentrację, lepsze przyswajanie informacji. Dzieci potrafią lepiej się skupić i rozwiązywać zadania. To także kształtowanie osobowości pod kątem wytrwałości, samodyscypliny i umiejętności rozwiązywania konfliktów.

Aktualności

Kontuzja na stoku? Instrukcja postępowania krok po kroku

Kontuzja na stoku? Instrukcja postępowania krok po kroku Patrząc na zaśnieżone trasy narciarskie, nie da się ukryć, że nadeszła już zima. Synoptycy prognozują dalszy spadek temperatur, opady śniegu, a także silny wiatr. Amatorzy białego szaleństwa już szykują sprzęt i formę, żeby wyruszyć na stok. Co jednak, jeśli w górach zaskoczy nas kolizja czy poważnie wyglądający […]

Klub Spotowy Live

Wpływ uprawiania sportu na rozwój dziecka

Od dziecka słyszymy, że sport to zdrowie. Czy to prawda? Wiele wskazuje na to, że tak. Dziecko regularnie uprawiające sport, w różnej postaci, lepiej rozwija się emocjonalnie, mają lepszy kontakt z rówieśnikami, są bardziej ciekawe otaczającego świata, są pewniejsze siebie. Dzieci spędzające czas na świeżym powietrzu, w ruchu, na zajęciach fizycznych (judo, pływanie, jazda na […]

Klub Spotowy Live

Jak uprawianie narciarstwa wpływa na nasze zdrowie

Co roku rzesze narciarzy lepiej lub gorzej radzących sobie na białym puchu pojawiają się na narciarskich stokach. Narciarstwo to jedna z bezpieczniejszych dyscyplin sportowych, a jej uprawianie ma zbawienny wpływ na nasz organizm. Skąd ta popularność tego wymagającego przecież sportu?

Klub Spotowy Live

Pierwsze kroki dziecka na nartach

Zastanawiacie się kiedy wasze dziecko może rozpocząć naukę jazdy na nartach? Zwykle dzieje się to w wieku 4-5 lat. W tym czasie dzieci mają już w miarę dobrze wypracowaną koordynację ruchową oraz kondycję i ogólną sprawność fizyczną. Oczywiście młodsze dzieci także mogą rozpocząć naukę jazdy na nartach, ważne, aby kontakt z nartami sprawiał im przyjemność.