Fanpage Klubu Sportowego Live

Wpływ uprawiania sportu na rozwój dziecka

Od dziecka słyszymy, że sport to zdrowie. Czy to prawda? Wiele wskazuje na to, że tak. Dziecko regularnie uprawiające sport, w różnej postaci, lepiej rozwija się emocjonalnie, mają lepszy kontakt z rówieśnikami, są bardziej ciekawe otaczającego świata, są pewniejsze siebie. Dzieci spędzające czas na świeżym powietrzu, w ruchu, na zajęciach fizycznych (judo, pływanie, jazda na nartach, taniec, gimnastyka itp.) mają więcej energii i chęci do podejmowania wyzwań, do nauki, do poznawania nowego. Lepiej też wypoczywają, ich sen jest pełniejszy, a więc ich mózg lepiej wypoczywa. Wiele wskazuje też na to, że osoby uprawiające regularnie sport (nie chodzi tu o zawodnicze uprawianie sportu) będą także sport uprawiać w dorosłym życiu. Co za tym idzie, będą zdrowsze, pewniejsze siebie, szczęśliwsze, bardziej zadowolone ze swojego życia i najprawdopodobniej przekażą te zdrowe nawyki także swoim dzieciom.
Dla wielu dzieci sport to walka z wadami postawy, a dla innych ich uniknięcie. Dzięki ruchowi czy to na wolnym powietrzu, czy na sali gimnastycznej, dzieci wytwarzają poczucie rywalizacji ale i współpracy w grupie. Są przez to bardziej zmotywowane, szczęśliwsze i pewniejsze w grupie rówieśników. W ten sposób łatwiej radzą sobie ze stresem, z wyzwaniami. Łatwiej radzą sobie z wyzwaniami, a także z porażkami, co owocuje w dorosłym życiu.
Dzieci, które uprawiają sport są bardziej pogodne, optymistyczne i otwarte na innych ludzi. Sport w życiu dziecka, to także ważny aspekt w sferze wykształcenia. Ruch powoduje lepszą koncentrację, lepsze przyswajanie informacji. Dzieci potrafią lepiej się skupić i rozwiązywać zadania. To także kształtowanie osobowości pod kątem wytrwałości, samodyscypliny i umiejętności rozwiązywania konfliktów.

Aktualności

Spotkanie Instruktorów na Białym Krzyżu

Zapraszamy instruktorów narciarskich i snowboardowych  na spotkanie organizacyjne. termin: 3 listopada 2019r. miejsce: Gospoda na Przełęczy (Biały Krzyż, Szczyrk)   do zobaczenia 🙂  

Praca na Białym Krzyżu

Poszukujemy pracowników do recepcji Szkoły Narciarskiej na stoku Biały Krzyż w Szczyrku. Lubisz śnieg i pracę z ludźmi, to wymarzone zajęcie dla Ciebie 🙂 Wyślij swoje cv na adres: biurolive@vp.pl

Kontuzja na stoku? Instrukcja postępowania krok po kroku

Kontuzja na stoku? Instrukcja postępowania krok po kroku Patrząc na zaśnieżone trasy narciarskie, nie da się ukryć, że nadeszła już zima. Synoptycy prognozują dalszy spadek temperatur, opady śniegu, a także silny wiatr. Amatorzy białego szaleństwa już szykują sprzęt i formę, żeby wyruszyć na stok. Co jednak, jeśli w górach zaskoczy nas kolizja czy poważnie wyglądający […]

Klub Spotowy Live

Wpływ uprawiania sportu na rozwój dziecka

Od dziecka słyszymy, że sport to zdrowie. Czy to prawda? Wiele wskazuje na to, że tak. Dziecko regularnie uprawiające sport, w różnej postaci, lepiej rozwija się emocjonalnie, mają lepszy kontakt z rówieśnikami, są bardziej ciekawe otaczającego świata, są pewniejsze siebie. Dzieci spędzające czas na świeżym powietrzu, w ruchu, na zajęciach fizycznych (judo, pływanie, jazda na […]