Fanpage Klubu Sportowego Live

Niezbędnik narciarza

Co każdy narciarz (nawet początkujący) powinien mieć?
Kask 
Ochrona głowy na stoku to niezbędne minimum. Urazy czaszki mogą nieść ze sobą poważne konsekwencje, a o upadek na twarde skaliste podłoże nietrudno. W Polsce przepisy nakazują noszenie kasku narciarskiego na stokach osobom małoletnim do 16 roku życia. Pozostałym nie grozi grzywna z tego powodu. Aczkolwiek coraz więcej dorosłych, w trosce o własne zdrowie i życie, również zaczyna korzystać z tego rozwiązania.
Kominarka pod kask
Chroni głowę przed otarciami i zimnem. Powinna być wykonana z materiału odprowadzającego nadmiar wilgoci ze skóry.
Gogle narciarskie
Światło słoneczne odbijające się od śniegu bywa bardzo jaskrawe, a dłuższe wpatrywanie się w białą pokrywę zwyczajnie męczy wzrok. Gogle narciarskie chronią nie tylko przed szkodliwym promieniowaniem UV, ale też przed urazami mechanicznymi oczu.
Krem ochronny na twarz
Silne słońce potrafi – mimo chłodnego powietrza – spalić naszą skórę. Dlatego konieczny jest krem – najlepiej natłuszczający – z filtrem o wysokim faktorze.
Rękawice narciarskie
Chronią przed urazami i odmrożeniem. Dzięki dobrym rękawicom masz pewność chwytu nawet w najtrudniejszych warunkach terenowych i pogodowych.
Kurtka i spodnie narciarskie
Kurtka i spodnie narciarskie są wykonane z odpowiednich materiałów – z jednej strony chroniących przed zimnem i wilgocią, a z drugiej – odprowadzających wilgoć z głębszych warstw odzieży. Powinny być tak dobrane, aby nie krępować ruchów, a ich odpowiedni krój wpływa na komfort podczas jazdy na nartach.
Skarpety narciarskie
Są niezwykle istotne podczas uprawiania sportów zimowych. Słabe odprowadzanie wilgoci może spowodować nieprzyjemne odciski i otarcia.
Odzież termiczna – koszulka + spodnie
Zabezpiecza ciało przed niskimi temperaturami, a jednocześnie odprowadza ze skóry nadmiar wilgoci.
Karnet narciarski
Wielokrotne w czasie lekcji zjazdy nieodmiennie łączą się z dostaniem się na szczyt stoku. Dlatego każdy uczestnik nauki powinien zaopatrzyć się w karnet narciarski, który pozwala sprawnie korzystać z wyciągu.
Kijki narciarskie (na pierwszą lekcję nie są wymagane)
Wpływają na równowagę, właściwe balansowanie i postawę podczas zjazdu, dlatego szczególnie poleca się je osobom początkującym. Kijki muszą być wytrzymałe, lekkie i sprężyste, dlatego najczęściej wykonuje się je z włókna węglowego lub aluminium.
Sprzęt narciarski – narty i buty (istnieje możliwość wypożyczenia na Białym Krzyżu)
Dobry sprzęt wpływa na komfort użytkownika. Niemałe znaczenie ma też bezpieczeństwo. Byle jakie albo źle dobrane narty nie ułatwią nauki, a mogą stanowić zagrożenie. Narty przeznaczone dla początkujących narciarzy (zazwyczaj nieco krótsze) sprawiają, że nauka jest przyjemniejsza, a szkolenie łatwiejsze.

 

Aktualności

FERIE ZIMOWE 2019/2020 NA BIAŁYM KRZYŻU

FERIE ZIMOWE 2019/2020 na BIAŁYM KRZYŻU Warsztaty narciarskie dla dzieci ze Szkołą Narciarsko-Snowboardową LIVE Zapraszamy do spędzenia zimowych ferii na Białym Krzyżu w Szczyrku, podczas których oferujemy pięć dni intensywnych warsztatów narciarskich dla początkujących i dla tych, którzy już rozpoczęli przygodę z nartami, a chcieliby doskonalić swoje umiejętności pod okiem profesjonalnych instruktorów, którzy w przyjazny  […]

Spotkanie Instruktorów na Białym Krzyżu

Zapraszamy instruktorów narciarskich i snowboardowych  na spotkanie organizacyjne. termin: 3 listopada 2019r. miejsce: Gospoda na Przełęczy (Biały Krzyż, Szczyrk)   do zobaczenia 🙂  

Praca na Białym Krzyżu

Poszukujemy pracowników do recepcji Szkoły Narciarskiej na stoku Biały Krzyż w Szczyrku. Lubisz śnieg i pracę z ludźmi, to wymarzone zajęcie dla Ciebie 🙂 Wyślij swoje cv na adres: biurolive@vp.pl

Kontuzja na stoku? Instrukcja postępowania krok po kroku

Kontuzja na stoku? Instrukcja postępowania krok po kroku Patrząc na zaśnieżone trasy narciarskie, nie da się ukryć, że nadeszła już zima. Synoptycy prognozują dalszy spadek temperatur, opady śniegu, a także silny wiatr. Amatorzy białego szaleństwa już szykują sprzęt i formę, żeby wyruszyć na stok. Co jednak, jeśli w górach zaskoczy nas kolizja czy poważnie wyglądający […]