Fanpage Klubu Sportowego Live

Niezbędnik narciarza

Co każdy narciarz (nawet początkujący) powinien mieć?
Kask 
Ochrona głowy na stoku to niezbędne minimum. Urazy czaszki mogą nieść ze sobą poważne konsekwencje, a o upadek na twarde skaliste podłoże nietrudno. W Polsce przepisy nakazują noszenie kasku narciarskiego na stokach osobom małoletnim do 16 roku życia. Pozostałym nie grozi grzywna z tego powodu. Aczkolwiek coraz więcej dorosłych, w trosce o własne zdrowie i życie, również zaczyna korzystać z tego rozwiązania.
Kominarka pod kask
Chroni głowę przed otarciami i zimnem. Powinna być wykonana z materiału odprowadzającego nadmiar wilgoci ze skóry.
Gogle narciarskie
Światło słoneczne odbijające się od śniegu bywa bardzo jaskrawe, a dłuższe wpatrywanie się w białą pokrywę zwyczajnie męczy wzrok. Gogle narciarskie chronią nie tylko przed szkodliwym promieniowaniem UV, ale też przed urazami mechanicznymi oczu.
Krem ochronny na twarz
Silne słońce potrafi – mimo chłodnego powietrza – spalić naszą skórę. Dlatego konieczny jest krem – najlepiej natłuszczający – z filtrem o wysokim faktorze.
Rękawice narciarskie
Chronią przed urazami i odmrożeniem. Dzięki dobrym rękawicom masz pewność chwytu nawet w najtrudniejszych warunkach terenowych i pogodowych.
Kurtka i spodnie narciarskie
Kurtka i spodnie narciarskie są wykonane z odpowiednich materiałów – z jednej strony chroniących przed zimnem i wilgocią, a z drugiej – odprowadzających wilgoć z głębszych warstw odzieży. Powinny być tak dobrane, aby nie krępować ruchów, a ich odpowiedni krój wpływa na komfort podczas jazdy na nartach.
Skarpety narciarskie
Są niezwykle istotne podczas uprawiania sportów zimowych. Słabe odprowadzanie wilgoci może spowodować nieprzyjemne odciski i otarcia.
Odzież termiczna – koszulka + spodnie
Zabezpiecza ciało przed niskimi temperaturami, a jednocześnie odprowadza ze skóry nadmiar wilgoci.
Karnet narciarski
Wielokrotne w czasie lekcji zjazdy nieodmiennie łączą się z dostaniem się na szczyt stoku. Dlatego każdy uczestnik nauki powinien zaopatrzyć się w karnet narciarski, który pozwala sprawnie korzystać z wyciągu.
Kijki narciarskie (na pierwszą lekcję nie są wymagane)
Wpływają na równowagę, właściwe balansowanie i postawę podczas zjazdu, dlatego szczególnie poleca się je osobom początkującym. Kijki muszą być wytrzymałe, lekkie i sprężyste, dlatego najczęściej wykonuje się je z włókna węglowego lub aluminium.
Sprzęt narciarski – narty i buty (istnieje możliwość wypożyczenia na Białym Krzyżu)
Dobry sprzęt wpływa na komfort użytkownika. Niemałe znaczenie ma też bezpieczeństwo. Byle jakie albo źle dobrane narty nie ułatwią nauki, a mogą stanowić zagrożenie. Narty przeznaczone dla początkujących narciarzy (zazwyczaj nieco krótsze) sprawiają, że nauka jest przyjemniejsza, a szkolenie łatwiejsze.

 

Aktualności

Sezon 2021/2022 otwarty z nowym numerem telefonu!

Kochani! Nasi instruktorzy od 3 grudnia 2021 już na Was czekają. Jesteśmy w tym samym miejscu, zmienił się jedynie numer telefonu. Aktualny to: 790 717 914.   Z narciarskim pozdrowieniem 🙂  

Szkoła LIVE na Białym Krzyżu znowu działa!

Kochani! Miło nam oznajmić, że Szkoła Narciarsko-Snowboardowa LIVE na Białym Krzyżu znowu działa! Zapraszamy do nas na naukę jazdy na nartach i snowboardzie dla początkujących oraz na lekcje doszkalające. Czekają na Was doświadczeni instruktorzy 🙂 Najlepiej umówić się telefonicznie: 603 717 914 lub za pośrednictwem facebooka – narty w szczyrku

Spotkanie Instruktorów

Zapraszamy instruktorów narciarskich i snowboardowych  na spotkanie organizacyjne. Termin:  21 listopada 2020r. – godz. 14:00 Miejsce:  Plac Opatrzności Bożej 20 w Bielsku-Białej   do zobaczenia 🙂

Beskidzka Liga Przedszkolaka & World Snow Day 2020 – 18 stycznia 2020!

Zapraszamy na pierwszą edycję Beskidzkiej Ligi Przedszkolaka, która zostanie rozegrana podczas wielkiego święta śniegu World Snow Day 2020. Beskidzka Liga Przedszkolaka to zawody narciarskie dla najmłodszych rozgrywane w systemie pucharowym. W sezonie 2019/2020 rozegrane zostaną trzy edycje zawodów, z których zliczane będą punkty do klasyfikacji generalnej. Miejsce rozgrywania zawodów: Kompleks Narciarski Biały Krzyż w Szczyrku. […]