Fanpage Klubu Sportowego Live

Pierwsze kroki dziecka na nartach

Zastanawiacie się kiedy wasze dziecko może rozpocząć naukę jazdy na nartach? Zwykle dzieje się to w wieku 4-5 lat. W tym czasie dzieci mają już w miarę dobrze wypracowaną koordynację ruchową oraz kondycję i ogólną sprawność fizyczną. Oczywiście młodsze dzieci także mogą rozpocząć naukę jazdy na nartach, ważne, aby kontakt z nartami sprawiał im przyjemność.

Pierwsze kroki na nartach to przede wszystkim zabawa i ważne jest, aby dziecko nie zrazić zbyt wysokimi oczekiwaniami. Dzieci w różnym tempie przyswajają sobie naukę i różnie radzą sobie z dwoma deskami. Płeć dziecka nie ma także tutaj znaczenia, układ kostny dziewczynek i chłopców rozwija się identycznie.
Pierwsze lekcje w dużej mierze polegają na oswajaniu się ze śniegiem, sprzętem oraz na zabawie. Jeśli rodzice sami uprawiają narciarstwo powinni zabierać malucha na stok, aby ten oswoił się z nim i zgiełkiem panującym przy wyciągu.
Wybierając sprzęt dla naszego dziecka pamiętajmy, aby był odpowiedni dla jego wieku. Upewnijmy się, że buty nie obcierają małych stópek, ani nie są za luźne. Najważniejszy jest komfort malucha i jego bezpieczeństwo na stoku. Pierwszy kontakt dziecka z nartami powinien wiązać się z dobrymi wspomnieniami.
Dzieci znacznie rzadziej ulegają kontuzjom od dorosłych mimo że częściej na nartach się wywracają. W przypadku jednak sygnalizowania przez dziecko bólu należy przerwać trening i w razie konieczności zgłosić się z dzieckiem do lekarza.

Aktualności

8 Puchar Reksia trwają zapisy

Wielkimi krokami zbliżają się największe w Polsce zawody narciarskie dla dzieci. Już po raz ósmy w szranki staną najmłodsi narciarze. Trwają zapisy na zawody, które rozegrane zostaną 3 lutego 2019 na Stoku Dębowca w Bielsku-Białej oraz 17 marca 2019 na Stoku Bania w Białce Tatrzańskiej przy Hotelu Bania. Warunkiem otrzymania numeru startowego jest uregulowanie opłaty […]

Praca na Białym Krzyżu w Szczyrku

Dołącz do naszego zespołu. Czeka na Ciebie praca w sympatycznej ekipie 🙂

Kontuzja na stoku? Instrukcja postępowania krok po kroku

Kontuzja na stoku? Instrukcja postępowania krok po kroku Patrząc na zaśnieżone trasy narciarskie, nie da się ukryć, że nadeszła już zima. Synoptycy prognozują dalszy spadek temperatur, opady śniegu, a także silny wiatr. Amatorzy białego szaleństwa już szykują sprzęt i formę, żeby wyruszyć na stok. Co jednak, jeśli w górach zaskoczy nas kolizja czy poważnie wyglądający […]

Klub Spotowy Live

Wpływ uprawiania sportu na rozwój dziecka

Od dziecka słyszymy, że sport to zdrowie. Czy to prawda? Wiele wskazuje na to, że tak. Dziecko regularnie uprawiające sport, w różnej postaci, lepiej rozwija się emocjonalnie, mają lepszy kontakt z rówieśnikami, są bardziej ciekawe otaczającego świata, są pewniejsze siebie. Dzieci spędzające czas na świeżym powietrzu, w ruchu, na zajęciach fizycznych (judo, pływanie, jazda na […]